Gönderiliyor...

DECO ACRYL COAT - LAVA

TANIM

Akrilik emülsiyon esaslı, yüksek performanslı, silikon katkılı, iç cephe de kullanılabilen oluşturduğu desen ile dekoratif ve estetik yüzeyler oluşturan lav dokulu hazır renkli sıvadır. TS 7847 Standardına uygundur.

ÖZELLİKLERİ

Oluşturduğu desen ve kalınlık ile yüzeydeki sıva hatalarını örter. Buhar geçirgenliği sayesinde, binaların nefes almasını sağlar. Ağır hava koşullarından etkilenmez. Kabarmaz, çatlamaz ve renk değişimi olmaz. Su bazlı olması nedeniyle insan ve çevre sağlığına zarar vermez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, STUCCO TURCO boya kartela renkleri 
Dokusu 0.1-0.2mm 
Su Buharı Geçirgenliği > 0,5m -1
Su Emme > 0,5 kg/cm2.h0.5
Tüketim Miktarı 1.0 - 1.5kg/m2 yüzey pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak (tek kat) 
pH 8 - 9
Kurutma Süresi 12 saat
Tam Koruma 48 saat
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Çelik, plastik mala, özel aparat

 

*  Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

 

KULLANIM ALANLARI

Binaların iç cephelerinde kullanılan estetik dekoratif hazır renkli sıvadır.

 

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

 

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az  28 gün  kürlenmesi  gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler  STUCCO  TURCO  REPAIR - PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler STUCCO  TURCO   PRIMER EXTO - S ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen iç cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce STUCCO  TURCO   DEKOA  ACRYL – LAVA  iyice karıştırılmalıdır. Çelik mala veya plastik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta uygulanmalıdır. Uygulama kalınlığı en iri desen taşlarına göre ayarlanmalıdır. Çelik  mala  ve  özel  aparat  ile  istenilen  desen elde edilir. Islak ve nemli yüzeylerde kesinlikle uygulama yapılmaz. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5 °C olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Geniş yüzeyli uygulamalarda, iş molalarında ek yerlerin belirgin olmaması için kağıt bant kullanılmalı ya da uygulamaya ara verilmeden o yüzey bitirilmelidir. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

 

AMBALAJ

25 kg plastik kova.

 

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

 

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

 

TS 7847 standardına uygundur.