Gönderiliyor...

DECO COAT – GALAXY

TANIM
Mineral  esaslı, yüksek mukavemetli, özel katkılı, hafif agrega  ve  mikro elyaf takviyeli, doğal  dokulu, iç ve dış  cephe dekoratif mineral kaplamasıdır.

ÖZELLİKLER
Yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. Binaların nefes almasını sağlar. Özel katkılar sayesinde dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Doğal ve dekoratif bir görünümdedir. Kolay uygulanır. Dış cephe boyaları ile boyanabilir.
 
 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ  

Görünüm Bej, Krem  ve  Beyaz Renkli
Karışım Oranı 5.5-6 lt su /25 kg
Tane Büyüklüğü 1.0   mm 
Sarfiyat Miktarı  2.5 – 3.0  kg/m
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Kılcal Su Emme 0.3 kg/m2 .h0.5 ( W1)
Yangına Tepki Sınıfı A1
Basınç Dayanımı > 3.5 N/mm2 ( CS III )
Kuru Harç Yoğunluğu 1550 ± 100 kg/m2
Eğilme Dayanımı > 1 N/mm2
Su Buharı Geçirgenliği 25 µ

 

 *   Yukarıda belirtilen değerler +23 oC sıcaklık ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

 

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların çimento bazlı sıvalarında iç ve dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat dekoratif  mineral kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

 

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Yüzey temiz, düzgün sağlam olmalıdır. Uygulama öncesi yüzey mutlaka nemlendirilmeli, çok sıcak ve rüzgârlı havalarda suya doyurulmalıdır.25 kg’lık STUCCO TURCO, DECO COAT – GALAXY  ortalama 6-6.5 lt temiz su ile düşük devirli mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Harç uygulama öncesi 5 dakika dinlendirilmeli ve sonra tekrar karıştırılmalıdır. STUCCO TURCO, DECO COAT – GALAXY  paslanmaz çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalı uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır. Desen verme işlemi daima harç ıslakken yapılmalıdır. İstenilen desen verildikten sonra harç kurumaya bırakılır. Harç kuruduktan sonra  istenilen  doku  için  eskitme  boya  uygulaması yapılır. Yüzey kuruduktan sonra  su bazlı  şeffaf  emprenye  uygulanır.
Harç hazırlanırken tavsiye edilen su oranı ve dinlendirme sürelerine mutlaka uyulmalıdır. Direkt güneş altında uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Daha önceden hazırlanmış olan sertleşmiş malzemeler yeni hazırlanan harca dâhil edilmemelidir. +5°C altında 35°C üstünde uygulama yapılmamalıdır. Çok nemli ve/veya sıcak havalarda donmuş erimekte olan ya da 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.
NOT: Hazırlanan sıva içerisine kireç, çimento, alçı, kum gibi yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

 

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torba 
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.
 

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.


GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş  malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.


SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

 

 

TS 7847 standardına uygundur.