Gönderiliyor...

STUCCO TURCO EXTERA - SIL

TANIM

Akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, su geçirmez, mat, su bazlı, dekoratif son kat dış cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Yüksek örtme gücüne ve aderansa sahiptir. İçerdiği silikonlu katkılar sayesinde su geçirmez. Yüzeylerin nefes almasını sağlar. Atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına dayanıklıdır. Yüzeylerde mat ve dekoratif bir görüntü sağlar. Solvent içermez. Su ile seyreltilebilir. Su bazlı olması nedeniyle çevre ve insan sağlığına zarar vermez. 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, STUCCO  TURCO  boya kartela renkleri 
TS  EN  1062 - 1 Standardı
Parlaklık G3 (mat)
Kuru Film Kalınlığı E3
Tane Büyüklüğü S1 (ince)
Su Buharı Aktarım Hızı V2 (orta)
Su Aktarım Hızı W3 (düşük)
Çatlak Örtme A0
Karbon Dioksit Geçirgenliği C0
İncelticisi  Su
Tüketim Miktarı 0.100 - 0,120 L /m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak (tek kat)    
Kurutma Süresi 2. Kat uygulaması için: 6 saat
Tam Kuruma 24 saat
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Rulo, fırça

 

*Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

 

KULLANIM ALANLARI    

Tüm binaların dış cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeyler ve eski boyalı yüzeylerde dekoratif ve koruyucu olarak uygulanır.     

  

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.    

 

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler STUCCO  TURCO  REPAIR PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler STUCCO  TURCO EXTERA  PRIMER – S   ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen dış cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce STUCCO  TURCO  EXTERA-  SIL  İyice karıştırılmalıdır. STUCCO  TURCO   EXTERA – SIL, hacimce %15 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az 6 saat beklenilmelidir. Uygulama sırasında ve en az 6 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5 oC olmalıdır. Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar ve yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılamamalıdır. Aşırı sıcak yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmelidir. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

 

AMBALAJ

2.5 L, 7.5 L, 15 L,  plastik kova

 

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

 

UYARILAR

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S 24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.

S 26: Göz ile temasında su ile iyice yıkayın ve doktora başvurun.

S 28: Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayınız.

S 29: Kanalizasyona  boşaltmayın.

S46: Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.