Gönderiliyor...

STUCCO TURCO INTERA - SIL

TANIM

Akrilik emülsiyon esaslı,  silikonlu, mat, su bazlı, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Yüksek örtme gücüne ve aderansa sahiptir. İçerdiği silikonlu katkılar sayesinde silinebilir.  Yüzeylerde mat ve dekoratif bir görüntü sağlar. Solvent içermez. Su ile seyreltilebilir. Küf ve mantar oluşumuna dirençlidir. Su bazlı olması nedeniyle çevre ve insan sağlığına zarar vermez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ  

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, STUCCO  TURCO  boya kartela renkleri 
TS  EN  13300  Standardı
Yaş Ovalama Direnci Sınıf 2
Örtme Gücü Sınıf 1 ( 5.0 m2/L )
Tane Büyüklüğü S1 (ince)
Parlaklık G3 (mat)
Küf Gelişime Direnç K1 (Küfe  karşı dirençli)
İncelticisi  Su
Tüketim Miktarı 0,120 L /m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak (tek kat)        
Kurutma Süresi 2. Kat uygulaması için: 2 saat
Tam Koruma 24 Saat
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri

Rulo, fırça

 

*Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

 

KULLANIM ALANLARI    

Tüm binaların iç cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva tavan, beton, çimento levha, alçı sıva, alçı blok, alçıpan yüzeyler, cam tekstili, duvar kağıdı ve eski boyalı yüzeylerde uygulanır.

 

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.    

 

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler  STUCCO  TURCO  REPAIR  PASTE   ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler  STUCCO  TURCO  INTERA PRIMER -S   ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen iç cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce   STUCCO  TURCO   INTERA  SIL  iyice karıştırılmalıdır. STUCCO  TURCO   INTERA   SIL  hacimce %15 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az 2 saat beklenmelidir. Uygulama  sırasında  ve  en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5oC olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen sonra su ile yıkanmalıdır.

 

AMBALAJ

2.5 L, 7.5 L, 15 L,  plastik kova

 

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

 

UYARILAR

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S 24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.

S 26: Göz ile temasında su ile iyice yıkayın ve doktora başvurun.

S 28: Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayınız.

S 29:  Kanalizasyona  boşaltmayın.

S46: Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.